Interior design

dom letniskowy w Dębkach

Dębki
projekt aranżacji wnętrz domu letniskowego w Dębkach - Interior Design Makola - salon

dom letniskowy w Dębkach

Dom letniskowy w Dębkach

Projekt parterowego domku letniskowego zlokalizowanego na leśnej działce w Dębkach, sąsiadującej bezpośrednio z plażą. Prosta, nowoczesna bryła budynku jest wyłożona ciemnymi, przypalanymi deskami, co harmonizuje z naturalnym otoczeniem. Duże okna i przestronne tarasy otwierają wnętrza na piękne widoki i naturalne światło, tworząc przyjemną, relaksującą atmosferę. Dom został zaprojektowany na planie litery „C”, otaczając piękne drzewa, które stają się integralną częścią projektu.
Wnętrza domu zaprojektowane w jasnej kolorystyce, które podkreślają przestronność i naturalne oświetlenie. Kuchnia z wyspą i blatem bufetowym wykonanym z surowego bala, który dodaje wnętrzom rustykalnego uroku. Tło stanowią piękne płytki z roślinnym dekorem, które wprowadzają naturalne motywy do wnętrza. Łazienka wyłożona płytkami z roślinnym dekorem, z dużym oknem, które wpuszcza mnóstwo naturalnego światła. Brodzik wpuszczony w posadzkę tworzy nowoczesny i funkcjonalny element.
Projekt
Powierzchnia 80m2
Lokalizacja Dębki
.
wiata samochodowa Makola Design widok z przodu

wiata samochodowa – Stary Żoliborz, Warszawa

Projektowanie wiaty samochodowej na terenie o bogatej historycznej architekturze, jakim jest Stary Żoliborz w Warszawie, wymaga nie tylko umiejętności technicznych, ale również wyczucia estetycznego. Wybór nowoczesnych rozwiązań, które jednocześnie oddają ducha czasów dwudziestolecia międzywojennego, stanowi klucz do sukcesu w tak delikatnej materii, jaką jest integracja nowej konstrukcji z istniejącym kontekstem urbanistycznym.

W przypadku opisanego projektu, użycie boniowania jako elementu dekoracyjnego, pozwoliło na stworzenie spójności wizualnej z sąsiednim budynkiem w zabytkowej dzielnicy.

Biały kolor, będący zarówno nowoczesny jak i ponadczasowy, doskonale komponuje się z przedwojenną architekturą, tworząc harmonijną całość, która podkreśla unikatowy charakter Starego Żoliborza.

Projekt
Powierzchnia 45m2
Lokalizacja Stary Żoliborz - Warszawa
.
aranżacja wnętrz domu wakacyjnego na Mazurach - salon z kominkiem

dom wakacyjny na Mazurach- W2

DOM WAKACYJNY NA MAZURACH W2

Projekt aranżacji wnętrz domu wakacyjnego na Mazurach stanowi doskonały przykład harmonijnego połączenia nowoczesności z tradycją. Wnętrza zaprojektowaliśmy w stylu nowoczesnym wzbogaconym o elementy stylu angielskiego. Dominującym elementem w domu jest „loftowa”, czarna antresola na stalowej konstrukcji z szklaną posadzką. Stanowi ona zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny element przestrzeni. Zaprojektowaliśmy również ceglano-kamienną obudowę kominka nawiązującą  stylistycznie do elewacji domu. W całym projekcie aranżacji wnętrz dużą rolę odgrywa przemyślane oświetlenie. Dzięki zastosowaniu różnorodnych scen świetlnych pozwala ono na kreowanie odpowiedniej atmosfery w zależności od pory dnia i aktualnych potrzeb użytkowników. Projekt ten, dzięki swojej unikalnej koncepcji i dbałości o detale, staje się idealnym miejscem do odpoczynku, oferującym luksus w otoczeniu przyrody.
Projekt
Powierzchnia 360m2
Lokalizacja Szymonka-Mazury
.